Lista aktualności Lista aktualności

Francuzi poznają mazurskie lasy

Dobrocin, Miłomłyn i Susz pokazały się z najlepszej, leśnej strony.

23 października trzy nadleśnictwa gościły 8-osobową delegację z Francji. Goście z Regionalnego Parku Przyrody w Brenne ( Regon Centralny ), przedstawiciele samorządów francuskich oraz członkowie Stowarzyszenia Francusko-Polskiego z Chateauroux mogli spędzić pierwszy dzień jesieni poznając różne ciekawe działania wykonywane przez polskich leśników.

W Dobrocinie poznali powierzchniowy pomnik przyrody, drzewa mateczne, no i oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji turystycznej jaką jest Kanał Ostródzko-Elbląski z pochylnią znajdującą się w Leśnictwie Buczyniec.

Nadleśniczy z Susza przedstawił możliwości prowadzenia gospodarki leśnej w nadleśnictwie, w którym są 104 strefy ochrony gatunkowej ptaków, co niewątpliwie skraca okres dostępności lasów do prowadzenia działań gospodarczych.

Po południu nasi goście mieli okazję poznać sposób i efekty retencjonowania wody w Nadleśnictwie Miłomłyn na przykładzie Perskich Łąk – pięknego, malowniczego obszaru w głębi miłomłyńskich lasów. Koniec pobytu umilił wszystkim profesjonalny pokaz gry na rogu myśliwskim wykonany przez laureatkę wielu konkursów gry na roku, Panią Agnieszkę Bujnicką.

Gościom z Francji życzymy dalszego, miłego pobytu w naszym regionie.

 

Tekst i foto: Paulina Partyka-Drzazga