Lista aktualności Lista aktualności

Kordelas dla zasłużonego leśniczego

Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie uhonorował 31 lipca Eugeniusza Szwajkowskiego Kordelasem Leśnika Polskiego.

Eugeniusz Szwajkowski to od niedawna emerytowany Leśniczy Leśnictwa Tomlak w Nadleśnictwie Dobrocin. Przepracował tu aż 46 lat, z czego niemal 43 na stanowisku Leśniczego Leśnictwa Tomlak. Ten zasłużony leśnik został 31 lipca br. uhonorowany przez Adama Roczniaka, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Kordelasem Leśnika Polskiego. Kordelas Leśnika Polskiego to najwyższe odznaczenie, jakim honoruje się pracowników Lasów Państwowych za wybitne osiągnięcia i sumienną służbę.

Pan Eugeniusz zaraz po zakończeniu nauki w Technikum Leśnym w Białowieży został zatrudniony w Nadleśnictwie Dobrocin. Jednym z najpiękniejszych efektów Jego pracy są różnowiekowe dębiny. Hodowla dębu w Leśnictwie Tomlak zajęła szczególne miejsce w sercu  Pana Leśniczego Eugeniusza Szwajkowskiego.

Eugeniusz przez wszystkie lata swej pracy był również kuźnią kadr. Pod Jego skrzydłami leśną pasję pogłębiało wielu olsztyńskich leśników.

Gieniu, za całą Twą mądrość i pracę serdecznie dziękuję.

   Darz Bór !

Szymon Nowak

Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrocin