Lista aktualności Lista aktualności

Mega pożar

2 samoloty, 11 wozów bojowych i 100 ludzi gasiło pożar lasu w Nadleśnictwie Dobrocin.

Pożar zauważyła mieszkanka Bożęcina. Dym unosił się już nad lasem. To dzięki jej reakcji Służba Leśna powiadomiła Straż Pożarną.

2 samoloty, 11 wozów bojowych, pojazdy taktyczne i dron obserwacyjny zaraz po odebraniu sygnału przez punkty alarmowo-dyspozycyjne ( PAD ) pojawiły się w lesie.

Pożar rozprzestrzeniał się szybko w kilku kierunkach. Strażacy na miejscu musieli organizować przenośne punkty czerpania wody, wykorzystując do tego mały staw oraz wodę z jeziora Ruś. W trakcie akcji udzielono pomocy 2 poszkodowanym osobom. Jedną z nich przycisnęło wywracające się drzewo, druga uległa podtopieniu.

Tak wyglądały ćwiczenia taktyczno-bojowe Strzała 2016, w których 21 czerwca swoje umiejętności doskonalili strażacy z KP PSP w Ostródzie, JRG w Morągu i Iławie oraz OSP powiatu ostródzkiego. Pełna koordynacja służb Lasów Państwowych i Straży Pożarnych, orientacja w terenie, świetne możliwości techniczne sprzętu i współpraca sztabowo-operacyjna pomiędzy pracownikami służb ratowniczych pozwoliły na szczęśliwe zakończenie akcji.

 

Dziękując za sprawnie przeprowadzone ćwiczenia oraz całą dotychczasową współpracę, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrocin wręczył pamiątkowe statuetki Komendantowi KP PSP w Ostródzie, Dowódcy JRG w Morągu oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym.

 

Paulina Partyka-Drzazga