Lista aktualności Lista aktualności

Urodziny Polski

Leśnicy i przedszkolaki z Dobrocina posadzili Dąb Niepodległości.

10 października, w Święto Drzewa przedszkolaki z grupy Leśne Duszki odwiedziły Nadleśnictwo Dobrocin. Jak każdego roku przyszły posadzić wraz z leśnikami drzewo.

W roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości leśnicy i dzieci – łącząc pokolenia – urządzili Urodziny Polski. A co musi być na urodzinach ? Musi być tort, laurki, życzenia, prezent, wierszyki, piosenki i jeszcze balony !  Więc były.

Na początku dzieci przypomniały leśnikom jak się rysuje laurki i czego można życzyć Polsce, bo każdy jest Polką i Polakiem – dziewczynką fajną i chłopakiem. Szymon chciał, żeby była zielona i czysta, i żeby miała dużo drzew. Asia życzyła Polsce wielu pięknych miejsc, do których można pojechać na wycieczkę, a Piotruś chciał, żeby  w każdej restauracji był polski bigos, bo bigos jest pyszny…

Laurki trafiły na drzewo życzeń. Potem był tort. Cały biało-czerwony, a zamiast „Sto lat” – bo to za mało – było „ Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”.

Gdy wszyscy zjedli tort, przyszedł czas na prezent dla Polski. Był nim Dąb Niepodległości, wspólnie posadzony przez dzieci i leśników. Pracy było co niemiara, łopatki i konewki były wszędzie…

- I podlewajcie Go, żeby dotknął polskiego nieba – powiedziała machając biało-czerwoną chorągiewką Ola.

- Dobrze, będziemy dbać o nasze wspólne drzewo – powiedzieli leśnicy.

Do zobaczenia za rok.