Lista aktualności Lista aktualności

Wzruszenie i irytacja

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty.

Tematem przewodnim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego podsumowanie odbyło się    24 maja w morąskim Przedszkolu nr 6 „ Pod Zielonym Parasolem" była Przyroda Warmii i Mazur.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski, które w technice dowolnej pokazywały swoje spojrzenie, a często wyobrażenie przyrody naszego regionu.

Najlepsze prace wybrane przez jury, w skład którego wchodzili plastycy i leśnicy, zostały zaprezentowane podczas uroczystości w formie pięknej, bardzo kolorowej wystawy.

Uroczystej gali towarzyszyły różne uczucia. Były łzy wzruszenia Pani Dyrektor przedszkola w Lublinie, która ma bardzo zdolnych i pracowitych uczniów. Była też nieskrywana irytacja małego Ignaca, który w swoim 3 letnim życiu nie nasłuchał się tylu przemów burmistrzów, nadleśniczych, dyrektorów –  a kolorowa nagroda i słodki bufet na Niego czekały….

Konkurs swoim patronatem objęło Nadleśnictwo Dobrocin, Burmistrz Morąga oraz Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Wszystkim laureatom, uczestnikom, opiekunom i rodzicom serdecznie gratulujemy. Niech Wasza wyobraźnia, cierpliwość i zacięcie do pracy zaowocuje w przyszłym roku równie ciekawymi dziełami sztuki dziecięcej.

Brawo Wy !

 

Tekst: Paulina Partyka-Drzazga
Foto: Marek Wojtowicz