Lista aktualności Lista aktualności

Zielona Klasa otwarta

Nadleśnictwo Dobrocin stworzyło nowy obiekt edukacyjny

30 września w Dobrocinie, w roku obchodów 90-lecia Lasów Państwowych  odbyło się uroczyste otwarcie nowego, leśnego obiektu edukacyjnego Zielona Klasa. W uroczystości udział wzięli Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie – Sebastian Smoluk, Wójt Gminy Małdyty – Antoni Smolak, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz dyrektorzy przedszkoli, szkół oraz placówek szkolno-wychowawczych z gmin Morąg, Małdyty i Miłakowo.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrocin Szymon Nowak dokonując prezentacji obiektu zaznaczył, że jest to miejsce dostępne dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznać uroki polskiej przyrody.

Zielona Klasa jest obiektem, w którym zajęcia z edukacji ekologicznej przeprowadzane są dla grup do 60 osób. Miejsce przystosowane jest również dla osób z dysfunkcjami ruchowymi. Zajęcia w tematyce zbliżonej do programów nauczania przeprowadzane są w naturalnym ekosystemie leśnym, gwarantują dobrą zabawę połączoną z nauką, podczas której dzieci i młodzież  zdobywają wiedzę o środowisku i gospodarce leśnej.

 

 

Paulina Partyka-Drzazga