Asset Publisher Asset Publisher

#sadziMy

Już 30 września oraz 1 października przy siedzibie Nadleśnictwa Dobrocin będzie można bezpłatnie odebrać sadzonki drzew.

         Mamy przyjemność zaprosić Państwa do sadzenia drzew. Już po raz trzeci, w dniach 30 września i 1 października, przed siedzibą Nadleśnictwa Dobrocin, stanie stoisko z bezpłatnymi sadzonkami.

Już po raz trzeci, w ramach akcji społecznej pod nazwą #sadziMy, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą, wszyscy chętni do posadzenia swojego drzewa mogą otrzymać bezpłatne sadzonki. Akcja skierowana jest do wszystkich lokalnych mieszkańców i ma na celu zaangażowanie w sadzenie drzew wszędzie, gdzie tylko jest taka możliwość i potrzeba. Zazieleńmy nasze otoczenie!

Zapraszamy zatem osoby prywatne, właścicieli posesji, zapraszamy szkoły, przedszkola, zapraszamy urzędy, właścicieli firm, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku, posadźmy swoje drzewka przed naszymi budynkami. Przed domami, urzędami, firmami, czy po prostu tam, gdzie uznamy to za potrzebne. Wszak drzewa są ważnym elementem naszego krajobrazu, dostarczają nam tlen i redukują CO2.

Mamy dla Państwa do przekazania ok. 1000 sadzonek brzóz, jarzębin i świerków.  Mamy coś jeszcze! Nasi pracownicy oferują również swoją wiedzę i doświadczenie, którymi chętnie podzielą się podczas przekazywania sadzonek. Podpowiemy jak posadzić, podpowiemy który gatunek woli więcej słońca a który lubi więcej cienia. Dysponujemy wielką wiedzą i doświadczeniem, wszak co roku sadzimy w polskich lasach aż 500 milionów drzew.


Zapraszamy!

 

Sadzonki będą wydawane 30 września oraz 1 października 2021r. przy siedzibie Nadleśnictwa Dobrocin pod adresem: Dobrocin 20 w godzinach 10:00 - 15:00.