Asset Publisher Asset Publisher

PUSZCZYKI ONLINE

Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Dobrocin internauci mogą od dziś podglądać życie pary puszczyków. Podglądać dosłownie,      bo jedna z kamer zainstalowana jest wewnątrz dziupli.

- Mamy nadzieję, że obserwowanie codziennego życia tych cichych i skrytych a jednocześnie pięknych ptaków będzie prawdziwą przyjemnością dla internautów – mówi Szymon Nowak, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrocin.  Leśnicy z Dobrocina zadbali o to, aby każdy mógł dosłownie zajrzeć do dziupli puszczyków. Jedna z kamer zainstalowana jest wewnątrz dziupli, druga zamontowana jest na zewnątrz. – Kamera, którą umieściliśmy w środku dziupli jest kamerą na podczerwień, więc mimo ciemności panującej w dziupli, obraz jest dobrze widoczny – dodaje nadleśniczy Nowak.

Leśnicy z Dobrocina wierzą, że internauci będą mieli okazję obejrzeć, jak sowia rodzina się powiększa.  Puszczyki składają jaja w marcu. Obraz z kamer obserwujących życie puszczyków będzie dostępny na stronach internetowych Nadleśnictwa Dobrocin   i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Transmisja dostępna na stronie: (kliknij link)  Transmisja ONLINE Nadleśnictwa Dobrocin oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie